üye girişi
3adam.net.v5.5
3adam Ne Demektir?
Web Sitesi Avantajları >>
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Anlaşması
Banka Hesap Bilgileri
Web Sitesi Avantajları

Şirketinizi dünya çapında 40 milyondan fazla insana sunabilir ve potansiyel müşteri pazarınızı genişletebilirsiniz. Ayrıca profesyonel olarak hazırlanmış ve dünya startlarında bir görsel arayüze sahip web siteniz, şirketinizin prestij ve popülaritesini de arttıracaktır.

Müşteri Hizmetleri, Ticaret Kaynakları, Lojistik ve Ürün Destek Hizmetleri ;

+ Potansiyel müşterileriniz ürünlerinize ve hizmetlerinize senede 365 gün, günün 24 saati ulaşabilirler.
+ Web sitesi direkttir: Internete istediğiniz ürünü, bilgiyi v.s. koyup, istediğiniz zaman kaldırabilirsiniz.
+ Müşterilerinizinden anında geri bildirim (feedback) alabilir ve değerlendirebilirsiniz.
+ E-mail ile dünya çapındaki bütün müşterilerinize anında cevap verebilirsiniz.
+ Müşterilerinize ürün veya hizmetlerinizle ilgili destek verebilir ve sürekli sorulan soruların cevaplarını yayınlayıp, müşterilerinizin çabuk cevap almalarını sağlayabilirsiniz.
+ Ürün veya hizmetleriniz hakkında ayrıntılı bilgi verebilirsiniz.
+ Şirketinizi sadece yazılarla değil, logonuzla, animasyonlarla, filmlerle, müziklerle hatta sesinizle bile sunabilirsiniz.


İmaj

İnternette büyük ve küçük şirket yoktur. Bütün firmalar aynı imkanlara sahiptir.
Web Sitesi yapmak şirket imajını yurtiçinde ve dünya çapında yükseltir.

Fiyat

Kağıt tanıtım (katalog, broşür v.s.) sanal tanıtımdan çok daha pahallıdır. Sanal tanıtım çok daha fazla insan tarafından kullanılır.

Ayrıca web sitesi sadece potansiyel müşteri marketini arttırmak için yararlı değil, aynı zamanda varolan müşterilerinizede yardımcı olur.


Web Sitesi yaptırmak benim hedeflerimi gerçekleştirmek için yeterlimidir?

Hayır. Birçok Web Sitesi yapan firma güzel görünümlü siteler yaratıyor fakat müşteri hedeflerini dikkate almayı unutuyor. Biz daha fazlasını yapıyoruz, biliyoruzki bu hedefleri dikkate almak sadece güzel bir site değil aynı zamanda etkili bir site demektir.


Etkili bir web sitesinin Temel Unsurları nelerdir?

Etkili bir web sitesi yaratmak öncelikle;

+ Şirketinizin görsel olarak dünya standartlarında bir görünüme sahip olması ve sitenizi ziyaret eden potansiyel müşteri yada sizin konunuzla ilgisi olmayan insanları görsel olarak etkilemelidir. Bu şirketinizin güvenilirliğini görsel olarak ifade eder ve şirketinizin popülaritesini arttırır. (örn: Garanti Bankası Kurumsal Kimliği ve Ürün tanıtım kurumsalları...)
+ Web sitenizin en çok kullanılan arama motorlarına (Google.com, Yahoo.com, Altavista.com...) kayıtlarının bir sene boyunca her 2-3 ayda bir düzenli kayıt ve yenilemelerinin yapılması sitenizin kendi sektörünüzde diğer firmalardan çok daha fazla ziyaret edilmesini sağlar.
+ Site üzerinden ziyaretçi takibi çok önemlidir. Sitenizi ziyaret eden ve ürünlerinizle ilgilenen insanların konunuzla ilgili her türlü bilgiye ulaşıp istediklerinde anında bilgi alabilecekleri arayüzler yapılmalıdır. Ayrıca çeşitli kampanyalarla (hediye, çekiliş...) site ziyaretçilerinizi arttırarak belirli bir kontak veritabanı yaratıp bu veritabanındaki insanlarla periyodik iletişim sağlamak, sitenizin sürekli canlı olduğunu ve herkesin her an "dünyanın heryerinden" şirketinizle ilgili en güncel bilgileri alabileceklerini bilmelerini sağlar.
+ Şirket bünyesinden sürekli güncelleme yapılabilen bölümlerin yaratılması gerekir. Bu, şirket ürünlerinde yada hizmetlerinde olan değişiklik yada yenilikeri anında web sitenizden kullanıcılarınıza bilgi aktarımınızı sağlar.
Bayilerinizi ve müşterilerinizi, değişen ürün fiyatlarından, yeni ürün yada hizmetlerden ve firmanızda olan tüm yeniliklerden, sitenizde yaratılan kurumsala uygun bir biçimde, mailing yoluyla anında bilgilendirmenizi sağlayan projelerin eklenmesi gerekir. Bu, sitenizin sizi birçok zaman alan işlemlerden de kurtararak zaman kazanmanızı sağlar. (bkz. Mail Card)
+ Şirketiniz bünyesinde, web sitesinden gelen geri bildirimlere (feedback) anında cevap verebilecek, güncel olayları web sitenize girebilecek, ürün/hizmet ve kampanya duyurularınızı varolan müşteri ve/veya bayilerinize belirli periyodlarla gönderecek bir birim oluşturulmalıdır. Böylece, elektronik ortama geçilerek, birçok şirket personelinin uzun zamanlar harcayarak yaptığı bu tarz işleri, tek bir personel normal işinden geri kalmayacak şekilde, birkaç tıklamayla halledebilir.

Son Söz:

Biz sadece web sitesi yapmıyoruz.

+ Müşterilerimizin işlerini hızlandıracak, böylece daha kısa zamanda daha çok iş yapmalarını sağlayacak interaktif ve dijital çözümler üretiyoruz.
+ Şirketinizin kırtasiye giderlerini azaltmasını sağlamaya çalışıyoruz.
+ 365 gün 24 saat sürekli tanıtımınızı sağlayıp elektronik tanıtım kolaylıklarından faydalanarak hem şirketinizin tüm dünya üzerinde prestijini arttırmaya hemde potansiyel müşteri pazarınızı genişletmeye çalışıyoruz.
+ Dünya üzerinde birçok önde gelen kuruluşun elektronik tanıtıma verdiği önemi ve sağladığı faydaları bizde müşterilerimize kazandırmaya çalışıyoruz.
+ Siteniz yayına girdikten sonra sürekli güncelleme ihtiyacına yada sürekli tanıtım ihtiyacına yön veriyoruz.